The Region 7-AAAAA fall sports all-region list has been released and Berkeley County School District student-athletes and coaches were among the group recognized.

A handful received superlative honors.

Berkeley High School football coach Randy Robinson, Berkeley girls tennis coach Joe Harnage and Stratford swimming coach Andy McBride were named coaches of their year in their respective sports.

Berkeley swimmer Sarah Mundy and Stags football player DJ Chisolm were the top performers in their sport.

In October, Mundy was top three in the state in the 50- and 100-yard freestyle races. She is headed to Colorado State after signing a scholarship in November.

Chisolm, a Div. I prospect, helped guide the Stags to the state quarterfinals and will represent Berkeley in Shrine Bowl. He was previously committed to East Carolina but reopened his recruitment.

The all-region list for each sport is below:

Football

Coach of the Year: Randy Robinson, Berkeley

Player of the Year: DJ Chisolm, Berkeley

QB Eric Tuttle, Berkeley

WR Dervon Pesnell, Berkeley

RB Keyshawn Wicks, Berkeley

DL Jayden Miller, Berkeley

DB Cam Myers, Berkeley

DB Tre Morrison, Berkeley

RB Mario Anderson, Stratford

WR Damarius Anderson, Stratford

LB Jordan Judge, Stratford

OL Alex Martin, Stratford

OL Tre’Maine James, Goose Creek

DL LJ Stanley, Goose Creek

LB Nyheim Simmons, Goose Creek

LB Chase Smith, Cane Bay

DL Danny Davis, Cane Bay

RB Micah Staggers, Cane Bay

DB Jackson Zehr, Cane Bay

DB Kalib Stewart, Cane Bay

OL Cameron Curry, Cane Bay

Competitive Cheer

Sylvia Jones, Cane Bay

Brianna Moore, Cane Bay

T’Andra Ward, Cane Bay

Peyton Grady, Stratford

Maggie Williams, Stratford

Taylor Connelly, Stratford

Girls Swimming

Coach of the Year: Andy McBride, Stratford

Co-Swimmer of the Year: Sarah Mundy, Berkeley

Girls Tennis

Coach of the Year: Joe Harnage, Berkeley

Abby Cotuna, Berkeley

Logan Ponce, Berkeley

Celeste Class-Rodriguez, Stratford

Elizabeth Sivertsen, Stratford

Ashtyn McFadden, Cane Bay

Kristina Rydbom, Cane Bay

Boys Swimming

Coach of the Year: Andy McBride, Stratford

Boys Cross Country

Jack Taylor, Stratford

Hunter Calvert, Stratford

Owen Smith, Stratford

Robert Perrecone, Cane Bay

Girls Cross Country

Alyssa Davis, Stratford

Melanie Murray, Cane Bay

Emily Trotter, Cane Bay

Girls Golf

Elizabeth Njonjo, Cane Bay

Spencer Condon, Stratford

Volleyball

OH Mary Kate Adams, Berkeley

MH R’Mondrah Singleton, Berkeley

MH Daphney Saylor, Goose Creek

S Elani White, Goose Creek

OH Janelle Johnston, Cane Bay

MB Jadon Nelson, Stratford

L Kailynn Driggers, Stratford